Asten - Bellende vrachtwagenchauffeurs bekeurd

24 september 2015 15:13
Bron: Politie.nl

Tijdens een verkeerscontrole binnen het thema “Afleiding in het verkeer’, bekeurde de politie woensdagmiddag tussen 13.00 en 15.00 uur op de rijksweg A67 tien vrachtwagenchauffeurs voor het niet handsfree bellen.

Tijdens de controle op het baanvak tussen Asten en Geldrop zette de politie
acht motorrijders in, die op aanwijzing van spotters bellende
vrachtwagenchauffeurs meenamen naar een parkeerplaats en hen daar aanspraken en
bekeurden. De spotters observeerden vanaf hoger gelegen locaties aan of langs de
snelweg in het bijzonder het gedrag van de passerende chauffeurs, omdat dit vaak
vanuit een surveillanceauto of vanaf een politiemotor moeilijk te zien is. Dat
de extra aandacht voor dit fenomeen niet voor niets was bleek uit het resultaat.
Daarbij nog opgemerkt dat minimaal zes bellende vrachtwagenchauffeurs de dans
ontsprongen omdat alle motorsurveillanten al bezig waren. Enkele chauffeurs
werden aangesproken en gewaarschuwd omdat ze weliswaar niet zaten te bellen,
maar wel achter het stuur een wegenkaart of vrachtbrief zaten te bekijken.
Gezien de bevindingen tijdens deze controle is de politie van plan vaker van dit
soort gerichte controles houden.

Gevaar
Handelingen zoals bellen en kaartlezen achter het stuur leiden de aandacht
van bestuurders af van wat er om hen heen in het verkeer gebeurt. Omdat daardoor
gevaar voor andere weggebruikers kan ontstaan is dit strafbaar gesteld. Om de
veiligheid van het verkeer te vergroten treedt de politie daar streng tegen op.
 De boete voor niet handsfree bellen is € 230,00; een eenvoudige carkitt of een
oorsetje is waarschijnlijk aanzienlijk goedkoper.

Noord-Brabant Brabant-Zuidoost Asten

  • 9a19fc2bf19f8daa69197b4ec91db7be