Gaslekkage op Rykswei in Kootstertille
De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt na een melding over een mogelijke gaslekkage op de Rykswei in Kootstertille.
De melding kwam vlak na een uur 's middags bij de alarmcentrale binnen. Met onder meer 1 tankautospuit is de brandweer uitgerukt. Uit onder andere Drogeham is de brandweer om bijstand gevraagd. Over de oorzaak is nog niets bekend.
Kootstertille is een plaats in de provincie Friesland en valt onder de P2000-regio Friesland. De hulpdiensten in Kootstertille reageren onder meer op 112 meldingen die bij deze veiligheidsregio binnenkomen. Via P2000 worden deze 112 meldingen uitgestuurd naar bijvoorbeeld het juiste brandweerkorps, ambulancedienst of de dienstdoende politieagenten.
In de afgelopen dertig dagen is de brandweer van Kootstertille 3 keer gealarmeerd. De ambulance moest 0 keer naar die plaats toe.