Ongeval met letsel op Nijlânsdyk in Leeuwarden

Foto: Foto ter illustratie (Carlo ter Ellen)
21 mei 2026 20:54

De hulpdiensten zijn donderdagavond uitgerukt voor een ongeval met letsel op de kruising de Nijlânsdyk en Uiterdijksterweg in Leeuwarden.

De melding kwam vlak voor negen uur 's avonds bij de alarmcentrale binnen. Hulpdiensten zijn naar de locatie gestuurd om hulp te verlenen.

Leeuwarden is een plaats in de provincie Friesland en valt onder de P2000-regio Friesland. De hulpdiensten in Leeuwarden reageren onder meer op 112 meldingen die bij deze veiligheidsregio binnenkomen. Via P2000 worden deze 112 meldingen uitgestuurd naar bijvoorbeeld het juiste brandweerkorps, ambulancedienst of de dienstdoende politieagenten.

In de afgelopen dertig dagen is de brandweer van Leeuwarden 97 keer gealarmeerd. De ambulance moest 2 keer naar die plaats toe.


Tijdlijn P2000 meldingen

20:54
ongeval/wegvervoer/letsel prio 1 leeuwarden nijlansdyk uiterdijksterweg
 
Alarmcodes
 
0330112
20:56
ongeval/wegvervoer/letsel prio 1 leeuwarden nijlansdyk
 
Alarmcodes
 
0330112
20:57
ongeval/wegvervoer/letsel prio 1 leeuwarden uiterdijksterweg
 
Alarmcodes
 
0330112