Verdachte situatie Rimburgerweg in Brunssum

4 augustus 2026 13:35
Bron: Politie.nl

Een melding over een verdachte situatie heeft vanmorgen op 4 augustus rond 09:25 uur op Rimburgerweg in de omgeving van het terrein van het Navo hoofdkwartier veel hulpdiensten op de been gebracht.

Op de Rimburgerweg stond een auto geparkeerd waarin een man lag te slapen. Politieagenten controleerden de auto en de bestuurder. In de auto lagen een aantal dozen waarvan niet meteen kon worden vastgesteld wat erin zat. Het zou kunnen gaan om mogelijk explosief materiaal. Dat maakte dat politieagenten om de expertise van een explosieven verkenner hebben gevraagd.

Team Explosieven Verkenning
Daarop is Team Explosieven Verkenning ingezet. Dit is een speciale eenheid die als eerste ter plaatse gaat bij een melding van een verdacht pakket of een vermoedelijk explosief. Zij onderzoeken de situatie ter plaatse om te kijken of het mogelijk om een explosief gaat.

Explosieven Opruimingsdienst Defensie
Tegelijkertijd zijn maatregelen genomen om de omgeving veilig te houden en het eventuele gevaar voor omwonenden uit te sluiten. Aan de hand van hun bevindingen is later de EOD (Explosieven Opruimingsdienst Defensie) ingeschakeld. Specialisten van de EOD zijn naar Brunssum gekomen om verder onderzoek te doen. Door hen is de auto onderzocht. Hierin is geen explosief of explosief materiaal aangetroffen. Er is niemand aangehouden. De weg is weer vrijgegeven.

 

Limburg Limburg Zuid Brunssum

Aanhouding
  • e741c9967214b1d57c49a5be250d285a