Grote brand in Reinoud-flat in Sittard
In Sittard is woensdagavond een brand uitgebroken in de Reinoud-flat. De brandweer heeft opgeschaald naar grote brand. Drie woningen zijn ontruimd.
De brand brak rond kwart voor 10 in de avond uit. 19 minuten later werd opgeschaald naar 'grote brand'. De brandweer is uitgerukt met 3 tankautospuiten en 1 hoogwerker en krijgt assistentie van omliggende korpsen. Onder meer vanuit Geleen en Born is versterking opgeroepen.
Sittard valt onder de P2000-regio Limburg Zuid. De hulpdiensten in deze plaats, in de provincie Limburg, reageren onder meer op 112 meldingen die bij de veiligheidsregio binnenkomen. De 112 meldingen worden via P2000 naar bijvoorbeeld het juiste brandweerkorps gestuurd.
In de afgelopen dertig dagen is de brandweer 43 keer naar Sittard gestuurd.
Omstreeks 21:45 uur is er brand uitgebroken in de Reinoud-flat te Sittard. De brandweer heeft inmiddels opgeschaald naar grote brand. De brand veroorzaakt grote rookontwikkeling in het trappenhuis, en op dit moment zijn al een drietal woningen ontruimd.
— Veiligheidsregio Zuid-Limburg (@VRZuidLimburg) December 2, 2020