Fikse natuurbrand in Hooge Mierde op Poppelsedijk
Dinsdagavond is brand uitgebroken in een natuurgebied aan de Poppelsedijk in Hooge Mierde. De brandweer heeft opgeschaald naar middelbrand. Het is nog onbekend wat de oorzaak van de brand is.
De brand brak rond kwart over 9 in de avond uit. 34 minuten later werd opgeschaald naar 'middelbrand'. De brandweer is uitgerukt met 3 tankautospuiten en krijgt assistentie van omliggende korpsen. Onder meer vanuit Bladel, Reusel en Hapert is versterking opgeroepen.
De plaats Hooge mierde valt onder de P2000-regio Brabant-Zuidoost. De hulpdiensten in Hooge mierde, een plaats in de provincie Noord-Brabant, reageren onder meer op 112 meldingen die bij de veiligheidsregio binnenkomen. De 112 meldingen worden via P2000 naar bijvoorbeeld de betreffende ambulancedienst gestuurd.
De brandweer is de afgelopen 30 dagen 5 keer naar Hooge mierde gestuurd. De ambulance moest 5 keer naar die plaats toe.