Grote brand op Biskopswei in De Wilgen
Woensdagmiddag is brand in een woning uitgebroken aan de Biskopswei in De Wilgen. Er zijn meerdere brandweervoertuigen gealarmeerd. Over eventuele gewonden, de exacte omvang en schade is nog niets bekend. De brand is mogelijk ontstaan in de schoorsteen.
De eerste melding kwam iets na vijf uur 's middags bij de alarmcentrale binnen en werd binnen 15 minuten opgeschaald naar 'grote brand'. Met onder meer 2 tankautospuiten en 1 hoogwerker is de brandweer aanwezig. Uit onder andere Beetsterzwaag en Ureterp is versterking opgeroepen.
De Wilgen valt onder de P2000-regio Friesland. De hulpdiensten in deze plaats, in de provincie Friesland, reageren onder meer op 112 meldingen die bij de veiligheidsregio binnenkomen. De 112 meldingen worden via P2000 naar het juiste brandweerkorps of ambulancedienst gestuurd.
In de afgelopen dertig dagen is de brandweer 2 keer naar De Wilgen gestuurd.