Woningbrand op Hegedyk in Langezwaag
Aan de Hegedyk in Langezwaag is donderdagavond een brand in een woning gemeld. Over eventuele gewonden, de exacte omvang van de brand en schade is nog niets bekend. Volgens de eerste melding is de brand in de schoorsteen ontstaan.
De brand brak rond kwart over negen 's avonds uit. Met onder meer 1 tankautospuit en 1 hoogwerker is de brandweer uitgerukt. Uit onder andere Gorredijk en Heerenveen is de brandweer om bijstand gevraagd.
Langezwaag is een plaats in de provincie Friesland en valt onder de P2000-regio Friesland. De hulpdiensten in Langezwaag reageren onder meer op 112 meldingen die bij deze veiligheidsregio binnenkomen. Via P2000 worden deze 112 meldingen uitgestuurd naar bijvoorbeeld het juiste brandweerkorps, ambulancedienst of de dienstdoende politieagenten.
In de afgelopen dertig dagen is de brandweer van Langezwaag 3 keer gealarmeerd. De ambulance moest 0 keer naar die plaats toe.